Sledujte nás

0911 255 075
drevoexpres@drevoexpres.sk

Pon - Pia 6.00 - 15.00
Cez víkend ZATVORENÉ

Ponúkame Vám na výber rozličné druhy materiálov

Materiál

Vyrábame kvalitný nábytok, používame odolné materiály a komponenty s dlhou životnosťou. Strechy, altánky, nábytok a kuchynské linky sa nekupujú na chvíľu, ale musia vydržať záťaž a to aj po mnohých rokoch a stále vyzerať zachovalo, skoro ako nové. Toto Vám vieme zaručiť!

Agát je rýchlo rastúci opadavý strom. Drevo je ťažké, húževnaté, veľmi trvanlivé, pružné a odolné voči biotickým škodcom, vode a poveternostným vplyvom. V nábytkárskom priemysle sa používa predovšetkým ako záhradný nábytok.

Agát

Brest je listnatý opadavý strom. Jeho drevo je tvrdé, ťažké, pevné, pružné a ťažko štiepateľné. Najčastejšie sa používa na výrobu nábytku, schodísk, dverí, parkiet a obkladov.

Brest

Buk je naša veľmi významná listnatá drevina. Bukové drevo je tvrdé, pomerne pevné a málo pružné. Používa sa hlavne na stoly a stoličky, postele, nábytok do spálne – komody, nočné stolíky, parkety, podvaly a kuchynský nábytok.

Buk

Smrek je ihličnatý strom, jeho drevo je vďaka svojej mäkkosti húževnaté, hodvábne lesklé, pomerne ľahké, veľmi pevné a pružné. Je to najdostupnejší materiál so všestranným využitím. V suchu je veľmi trvanlivé a vyznačuje sa priaznivou cenou. Vyrábajú sa z neho postele, komody, nočné stolíky, okná, dvere, brány. Využíva sa aj na trámy, krovy, debnenie a podbitie.

Smrek

Orech je listnatý strom, ktorý sa pestuje pre svoje plody, ako okrasný strom a pre svoje kvalitné drevo. Orechové drevo je veľmi cenné. Je tvrdé a husté a má vysokú trvanlivosť. Už od 17. storočia sa používa na výrobu prvotriedneho nábytku, hlavne v bankách, kanceláriách a luxusných obchodov.

Orech

Lipa je krásny listnatý stom, ktorej drevo je ľahké, mäkké s rovnomernou hustotou. Používa sa na výrobu konštrukčných dýh, preglejok a nábytok vysokej úžitkovej kvality, výrobu sauny.

Lipa

Jelša je listnatý strom, ktorý sa radí medzi mäkké drevo, ale vo vodnom prostredí stvrdne a je veľmi trvanlivé. Jelšové drevo je menej kvalitné, má nižšiu životnosť. Má dobré obrábacie vlastnosti, vzdoruje vlhkosti a má stály tvar. Využíva sa na výrobu pre predmety domáceho použitia, napr. korytá pre dobytok, ale aj na výrobu kuchynských liniek. Ak sa jelša vhodne namorí, vyzerá úplne rovnako ako mahagón. Práve táto vlastnosť sa využíva v nábytkárstve. V prípade, že kupujete luxusný mahagónový nábytok, môže byť vyrobený z jelše. Mahagón je tvrdé drevo, ktoré má vysokú životnosť. Ak však chcete ušetriť, ale radi by ste si zaobstarali krásny kus nábytku, môžete využiť tejto neobvyklej vlastnosti jelše.

Jelša

Javor je náš najcennejší listnatý strom. Javorové drevo je stredne ťažké a tvrdé. Používa sa na výrobu stolov a stoličiek, postelí, nábytok, interiérové obklady, schodiská a podlahy.

Javor

Dub je listnatý strom so silným kmeňom. Dubové drevo je už oddávna najžiadanejšie, veľmi významné, kvalitné. Jeho silnými vlastnosťami sú tvrdosť, pevnosť, húževnatosť a trvanlivosť, najdlhšie odoláva poveternostným vplyvom. Pre svoje vlastnosti sa využíva hlavne pri výrobe nábytku, parkiet, dýh, podvalov, dverí, okien.

Dub

Borovica sa radí medzi ekonomicky najdôležitejšie ihličnaté stromy. Ide o najtvrdší ihličnatý strom. Poskytuje veľmi kvalitné drevo, odolné voči vlhkosti. Používa sa na výrobu postelí, konferenčných stolíkov, stolov, stoličiek, záhradného nábytku, okien, dverí. Uplatnenie nájde aj na trámy, podvaly a pod podlahy.

Borovica

Čerešňa je stredne veľký listnatý strom, jej drevo je stredne ťažké a stredne tvrdé. Drevo čerešne je veľmi lesklé a dekoratívne. Odporúča sa používať len v inetrieri. Vyrába sa z neho okrasný a luxusný nábytok, schody, podlahy.

Čerešňa

Červený smrek je ihličnatý strom a jeho drevo je najtvrdšie zo všetkých ihličnanov. Uplatňuje sa všade tam, kde sa vyžaduje vysoká trvácnosť a odolnosť voči hnilobe. Tieto vlastnosti umožňujú nahradiť červeným smrekom aj dub. Používa sa preto hlavne v exteriéri. Jeho využitie nájdete v stolárstve na výrobu nábytku, používa sa pre výrobu fasádnych obkladoch ako tatranský profil – perodrážka, vyrábajú sa z neho aj drevené podlahy – dlážkovica, terasové dosky a houseboaty.

Červený smrek

Meranti je jeden z obchodných názvov pre tvrdé tropické drevo zo stromov rodu Shorea. V nábytkárskom priemysle sa najčastejšie používa na výrobu záhradného nábytku.

Meranti

Drevo svetločerveného Meranti patrí do skupiny ľahkých až stredne ťažkých, je mäkké, rýchlo sa suší. Používa sa na ľahšie vnútorné konštrukcie, dyhy, preglejky a nábytok.

Svetločervené Meranti

Drevo tmavočerveného Meranti patrí do skupiny ľahkých až stredne ťažkých, je mäkké až stredne tvrdé, je pružné. Suché drevo je odolnejšie a trvanlivejšie ako čerstvé drevo. Je však málo odolné voči poveternostným vplyvom a vlhkosti. Využíva sa na výrobu stredne namáhaných vonkajších aj vnútorných konštrukcií, dýh, preglejok, nábytku, parkiet, schodov, podláh, okien, rámov a líšt.

Tmavočervené Meranti

Topoľ patrí medzi rýchlorastúce listnaté dreviny. Topoľové drevo je ľahké, veľmi mäkké, málo pevné a málo pružné. Používa sa na výrobu obkladov, sauny.

Topoľ

STOLÁRSTVO A DREVOVÝROBA

Ak máte konkrétne otázky, jednoducho zavolajte

0911 255 075alebo

nám napíšte